Conseils

Jakie rolety wybrać do swojego mieszkania?

Rolety zewnętrzne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli mieszkań i domów. Poza ich niewątpliwą funkcją poprawiającą komfort codziennego życia, zapewniają także energooszczędność, bezpieczeństwo, prywatność czy ochronę przed hałasem.

Poszukując rolet do swoich nieruchomości poruszamy się w ogromnym gąszczu ofert. Podjęcie decyzji dot. wyboru produktu staje się dla wielu zadaniem niezwykle trudnym i karkołomnym. Na co więc zwrócić uwagę, aby być pewnym, że zakup będzie spełniał nasze oczekiwania i służył nam przez wiele lat?

Kluczową sprawą jest fakt, czy szukamy rolet, które mają zostać zamontowane w nieruchomości już istniejącej czy też będącej w trakcie budowy. Uniwersalną wydaje się być tutaj wykonana z aluminium roleta adaptacyjna, którą montuje się na elewacji lub we wnęce okiennej. Dla odmiany, rolety nakładane z PVC lub styropianowe są montowane łącznie z oknem. Jest to więc możliwe albo na etapie budowy domu albo wymiany stolarki okiennej w budynku już istniejącym.

- W naszej ofercie rolety pojawiły się w 1997 roku, czyli już 3 lata po uruchomieniu przez nas produkcji  okien z PVC. Rozwijając więc technologicznie i koncepcyjnie okna, mogliśmy jednocześnie wprowadzać najnowocześniejsze rozwiązania także w przesłonach, dbając o spójność tych produktów pod wszystkimi względami. Dziś posiadamy w ofercie zarówno rolety adaptacyjne jak i nakładane, a ostatnio wprowadziliśmy też zupełnie nowy produkt - żaluzje zewnętrzne. Wszystkie te produkty zawierają nasze autorskie rozwiązania i powstały w naszym dziale badań i rozwoju, a produkowane są na najnowocześniejszych dostępnych na świecie maszynach i urządzeniach. Dzięki temu klienci otrzymują wyjątkowy produkt pozwalający na jego użytkowanie przez wiele lat – mówi Marcin Kloska, dyrektor ds. handlowych w Drutex SA.

Rozważając zakup rolet powinniśmy zwrócić także uwagę na oferowane przez producenta skrzynki, a przede wszystkim na dostępne wymiary, możliwości dostępu, czyli tzw. rewizji, czy też na ich spójność kolorystyczną (istotne przede wszystkim w roletach adaptacyjnych). Równie istotne są dostępne szerokości i kolory lameli.

- Rolety od lat zyskują na popularności. Nieustannie pracujemy nad doskonaleniem tych produktów i wyposażaniem ich w dodatkowe funkcje, stąd też choćby włączenie ich do systemów inteligentnego zarzadzania domem (tzw. smart home), czyli umożliwienie sterowania nimi za pomocą smartfonu czy tabletu. Nasze rolety można także wyposażyć w moskitiery, co dodatkowo poprawia komfort mieszkań i domów – dodaje M. Kloska.

Wartym zauważenia jest fakt, że stosowana w lamelach specjalna pianka termoizolacyjna, a ponadto możliwość zastosowania skrzynki styropianowej (w przypadku rolet nakładanych) znacząco poprawiają osiągane parametry w zakresie izolacji termicznej pomieszczeń, co jest dodatkowym argumentem w trosce o obniżenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzację.

Rolety stanowią również dodatkową ochronę przed włamaniem. Już samo ich zamontowanie stanowi kolejną barierę do pokonania dla potencjalnych rabusiów, a tym samym spowolnienia ich działania, co obniża ryzyko wizyty nieproszonych gości. Ponadto wyposażenie rolet w funkcje inteligentnego zarzadzania pozwala na to, aby otwierały się one i zamykały się o różnych porach, pozorując naszą obecność w domu również podczas naszej nieobecności.

Le jardin d’hiver – un moyen de profiter de chaque rayon de soleil
Prywatność i skuteczna ochrona przed słońcem

Voir aussi

Comment choisir la meilleure porte
La porte d'entrée est non seulement un élément technique très important du bâtiment, mais constitue aussi la carte de visite de chaque maison. 
Une bonne fenêtre ce n’est pas tout. Et la pose ?
Lorsqu’on décide d'acheter des fenêtres, on prête attention à de nombreux facteurs différents...