01 / 04 / 2015

Pozvite jar domov

Velikonoce jsou předzvěstí Velkého půstu. Rodiny se shromážďují v domech, aby společně slavily a vychutnávaly si vynikající jídlo. Velikonoce jsou také rozloučení se s chladným počasím a příprava na léto: začíná velký jarní úklid, loučíme se se starým, abychom přivítali nové, uklízíme zahradu a balkon. Mnozí lidé zdobí okna, aby přivítali jaro.

 Existuje mnoho způsobů a nápadů na výzdobu oken - mnoho ozdob si můžete s trochou úsilí vytvořit sami. Děti se mohou těšit nejen z rozbalování velikonočních dárků, ale také z možnosti zkrašlování domu.

Před zdobením okna umyjte

Pouze čisté okna dají vyniknout kouzlu dekorací. Proto ještě před zdobením by měly být všechna okna důkladně umytá. Adam Leik, ředitel marketingu ve společnosti DRUTEX , která je největším výrobcem oken v Evropě, místo použití agresivních chemikálií doporučuje tradiční metody čištění oken: stačí přidat 4 polévkové lžíce citrónové šťávy do cca 3 litrů vody. Kromě citronové šťávy je také vhodný obyčejný ocet. Jestli však chcete udržet svá okna v čistotě i v proměnlivém, květnovém počasí, pak do vody přidejte pár kapek glycerinu.

Velikonoční dekorace- lehké a slavnostní

Na rozdíl od Vánoc, o Velikonocích neprobíhá mezi sousedy závod o nejkřiklavějsí dekorace a světlejší a barevnější osvětlení. Velikonoce jsou klidnější. Barevné, světelné dekorace mají přilákat první paprsky jarního sluníčka a potěšit oko. Dokonale se pro to hodí květinové a zvířecí motivy umístěny v oknech. Můžou být také samostatně vystřižené girlandy z barevného papíru nebo pohyblivé konstrukce. Jarní náladu vytvoří také barevné nádobí a hrnce. Hrnce můžete ozdobit sami a to tak, že na ně nalepíte barevné květy nebo do země zapíchněte barevné vajíčka na špejlích. O Velikonocích totiž nemůžou chybět vajíčka- samozřejmě ty samostatně připravené a ozdobené! Ať už jako dekorace na stůl nebo nebo zavěšené na stuhách v okně - vajíčko je nepostradatelnou součástí Velikonoc, jako vánoční stromeček o Vánocích. Tematické šablony přilepené na skle rovněž krásně ozdobí okna. Celek může být doplněň záclonou v krásně teplých odstínech léta.

Vyzvětě ke hře děti

Dětská fantazie nezná meze. Také během vánočního domácího zdobení nás děti znovu a znovu překvapují svými nápady. Je dobré je zahrnout do přípravy výzdob hned od začátku, počínaje - vyfukovaním vajíček, přes jejich malování, k přípravě ozdob - tak, aby se bavily a měly zároveň příležitost se učit. Děti často přinášejí nápady a hotové ozdoby z mateřské školy nebo školy. Zdobení květináče nebo vajíček je oblíbené ve výtvarné výchově ve škole nebo v mateřské škole. Nicméně, se vší tou radosti z nadcházejících svátků je třeba mít na paměti také bezpečnost. Stejně jako během ručních prácí dohlížíme na to, aby dětí nepoužívaly nebezpečné nářadí, stejně bychom měli dbát o bezpečnost při výběru naších oken. Kliky s klíčem nebo s tlačítkem zabraňují otevření okna dítětem a potencionálnímu nebezpečí "vysvětluje Adam Leik ze společnosti DRUTEX.

Pozrite si tiež

DRUTEX smer Stuttgart
DRUTEX smer Stuttgart
DRUTEX sa v dňoch 19.-23. februára zúčastní nemeckého veľtrhu R+T v Stuttgarte.
Viac
DRUTEX sa stal „Stavebnou firmou roka“
DRUTEX sa stal „Stavebnou firmou roka“
Predseda a vicepredseda „Osobnosťami odvetvia”, DRUTEX „Stavebná firma roka”
Viac
DRUTEX vsádza na expanziu.
DRUTEX vsádza na expanziu.
DRUTEX úspešne predstavil široké portfólio svojich produktov na veľtrhu KLIMAHOUSE v talianskom Bolzane.
Viac