Aktuality

DRUTEX mezi největšími polskými exportéry!

2015/06/10

Opublikowana przez tygodnik „Wprost” lista 200 największych polskich firm wyróżnia firmy z polskim kapitałem wyróżniające się dynamiką rozwoju, kondycją finansową oraz aktywnością na rynkach zagranicznych. DRUTEX, jako największy w Europie producent okien, znalazł się nie tylko w gronie 200 najbardziej efektywnych polskich przedsiębiorstw, ale zdobył również wysokie miejsce wśród 100 najlepszych eksporterów.

W gronie 100 najlepszych firm pod względem zagranicznej sprzedaży DRUTEX zajął 55 pozycję. W rankingu pod uwagę wzięto firmy, w których zagraniczna sprzedaż wyniosła w ubiegłym roku co najmniej 10% przychodów. Analizie poddano wielkość eksportu w ciągu dwóch ostatnich lat, jego udział w przychodach w latach 2013 i 2014 oraz dynamikę sprzedaży zagranicznej. Dodatkowo uwzględniono kondycję finansową przedsiębiorstw, opierając się na rentowności kapitałów własnych za ostatnie dwa lata, a także rentowności aktywów w ubiegłym roku.

Rosnąca aktywność firmy na rynkach zagranicznych  wzmacnia jej wizerunek jako rzetelnego i dynamicznie rozwijającego się eksportera. DRUTEX sprzedaje dziś swoje produkty już nie tylko w Europie, ale również w USA, Meksyku, Australii czy na Bliskim Wschodzie. Dzięki intensywnym działaniom marketingowym, skupionym wokół sportu, firma inwestuje w rozpoznawalność marki za granicą. Od 2014 roku światowej klasy piłkarze: Andrea Pirlo, Philipp Lahm i Jakub Błaszczykowski są ambasadorami marki DRUTEX. Na taką promocję do tej pory pozwalały sobie tylko światowe koncerny jak Adidas czy Nike.

Dzięki odważnym decyzjom i kreatywnym pomysłom DRUTEX rozbudowuje swoją sieć dystrybucji na całym świecie. Dziś już ponad 3000 partnerów handlowych współpracuje z DRUTEX-em. Dzięki silnej pozycji zagranicznej firma realizuje również spektakularne zagraniczne kontrakty, jak chociażby wyposażenie w prawie 1000 okien nowojorskiego hotelu Hilton, największej fabryki klocków w Meksyku czy meksykańskiej kopalni złota.

Wysoka pozycja DRUTEX-u potwierdza, że firma jest silnym międzynarodowym graczem, wyróżnia się świetną kondycją, niezależnością i konsekwentną strategią, która pozwala firmie na zwiększanie udziału w światowym rynku okien.

Orel Polského Truhlářství pro DRUTEX
DRUTEX oceněn v soutěži Orly Exportu!

Podívejte se také

Drutex na dalším turnaji Kuby Błaszczykowského!
Letní Kuba Cup 2018 je dvoutýdenní fotbalový turnaj pro děti, který pravidelně organizuje Nadace Kuby Błaszczykowského, „Lidské Gesto”. 
Drutex se opět zlepšil v rankingu „Seznam 500”  deníku Rzeczpospolita.
Díky nárůstu příjmů sítě v roce 2017, které dosáhly více než 861 mil. PLN, si Drutex polepšil v prestižním, každoročním žebříčku deníku Rzeczpospolita až o 20 míst a ocitl se na 343. místě. 
Zlatá stavební značka roku 2018 pro Drutex.
Drutex byl potřetí za sebou oceněn titulem Zlatá stavební značka roku 2018 (Złota Budowlana Marka Roku 2018) v kategorii „Fasádní okna“. Cena se uděluje na základě průzkumu trhu uskutečněného mezi stavebními a dodavatelskými firmami.