Chytrý dům

Sterowanie bezprzewodowe

Inteligentne rozwiązania, które pomagają sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20–30 proc.* Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem. Ważnym w tym zakresie elementem są też rolety zewnętrzne. Już co piąty Polak korzysta z inteligentnego rozwiązania w swoim domu. Inteligentny dom sprawia, że nie musimy martwić się o komfort, funkcjonalność, energooszczędność domu czy nawet bezpieczeństwo domowników.

Coraz większą popularność wśród Klientów zyskuje wyposażenie stolarki w opcję sterowania inteligentnego za pomocą pilota, tabletu lub smartphone, co pozwala na zarządzanie systemem również zdalnie, podczas naszej nieobecności.

  • Elektroniczny system wkładek otwieranych kluczem
  • Wymiana danych odbywa się w tzw. sieci wirtualnej, gdzie możemy przypisać użytkownikom różne prawa dostępu oraz swobodne kontrolować ich ruch
  • Integracja z systemem zarządzania budynkiem

Okna, drzwi, ogrzewanie

Inteligentne sterowanie stolarką

01. Sterowanie oknem

Zamontowanie inteligentnych systemów uchylania i zamykania okien przy pomocy silnika firmy MACO. System może być kompatybilny z systemami zarządzania i kontroli dostępu

02. Sterowanie pracą grzejników

Możliwość sprzężenia systemu zamykania okien z ogrzewaniem domowym, dzięki czemu otwarcie okna może wywoływać jednoczesne wyłączenie ogrzewania.

03. System samoregulujący drzwi

Zamontowany na zaczepie magnes samodzielnie rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu. Można je zintegrować z motorem oraz systemem zarządzania i kontroli dostępu opartych na liniach papilarnych, klawiaturze itp.

Tahoma Somfy

Automatyka TaHoma Somfy pozwala na dostosowanie wszelkich urządzeń w domu do naszych potrzeb i jednocześnie zapewnia niezwykłą łatwość i przyjemność użytkowania.

Okna, drzwi czy rolety, które dzięki nowoczesnemu systemowi Tahoma mogą się same otwierać lub zamykać w wybranych porach dnia, mogą się uchylać czy przesuwać w zintegrowanych grupach lub pojedynczo oferują nam pełną kontrolę i nadzór nad naszym domem, nawet wtedy kiedy nie ma nas w środku. Za pomocą telefonu uzyskujemy też stały nadzór i w razie potrzeby uzyskujemy dostęp do systemów zamontowanych w domu o każdej porze dnia i nocy.

Zapewniona jest kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami pracującymi w technologii io, a dodatkowo istnieje również możliwość sterowania wieloma modelami urządzeń wykonanych, w ciągle obecnej na rynku, technologii RTS, nie pozwalającej jednak na sprawdzenie wykonania polecenia.

Podłącz router Tahoma do Wi-Fi
Po podłączeniu router sam dokona niezbędnych ustawień konfiguracyjnych. Możemy zdalnie sterować z poziomu przeglądarki internetowej lub poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych (IOS, Android).
Operacje w stanie rzeczywistym
Wydajemy polecenie wykonania dowolnej operacji i jednocześnie sprawdzamy, czy została ona wykonana. Przykładowo brama od garażu nie jest zamknięta, bo przy zamykaniu napotkała przeszkodę i ponownie automatycznie się otworzyła.
Planowanie scenariuszy
Na komputerze można stworzyć do 40 scenariuszy sterowania i uruchamiać je ręcznie, automatycznie o określonej godzinie lub w zależności od sygnałów z czujników. Zapewniona jest kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami pracującymi w technologii io.

system blueSmart

blueSmart firmy Winkhaus pozwala zarządzać dostępem do pomieszczeń przez Internet. W oparciu o Internet możemy ustalić – komu, kiedy i na jak długo nadamy uprawnienia dostępu. blueSmart służy do wygodnego administrowania złożonymi systemami kontroli dostępu.

Nie tylko steruje kontrolą dostępu, ale także rejestruje ruchy użytkowników i zlicza usługi, z których oni korzystają - w biurowcach, hotelach, szpitalach, halach sportowych, obiektach zabytkowych, domach opieki, szkołach a także na lotniskach. W chwili, gdy użytkownik przykłada swój klucz do czytnika lub wkłada do elektronicznej wkładki, następuje wymiana danych takich jak np. zmiana praw dostępu do pomieszczeń, zmiana czasowych ograniczeń dostępu, protokół użytkowania drzwi, komunikaty o stanie baterii i wiele innych.

Prawa dostępu mogą być tymczasowo ograniczane, a wejścia i wyjścia kontrolowane w elektronicznym rejestrze. To inteligentne rozwiązanie łączy zalety systemów działających offline i online, czyniąc użytkowanie obiektu wygodnym i bardziej ekonomicznym.

  • Sterowanie za pomocą pilota, tabletu lub smartphone'a
  • Inteligentny system uchylania i zamykania okien
  • Automatyczna zasuwnica w drzwiach - rygluje drzwi zawsze po ich zamknięciu
  • Sterowanie pracą grzejników - otwarcie okna wywołuje wyłączenie ogrzewania

01. Działa online i offline

blueSmart pracuje w sieci wirtualnej. Elektroniczne komponenty systemu komunikują się ze sobą bezprzewodowo i offline, w ten sposób przetwarzają informacje i przekazują je dalej. Dzięki temu dane ważne dla pracy systemu aktualizowane są bardzo szybko. Nośnikiem informacji jest klucz blueSmart.

02. Kontrola dostępu

Na centralnym komputerze administrator wprowadza uprawnienia dla poszczególnych użytkowników. Wszelkie zmiany organizacyjne można wprowadzić do systemu kilkoma kliknięciami. W każdej chwili możemy zablokować dostęp lub wprowadzić nowe schematy dostępu.

03. Wkładki nośnikiem informacji

Wkładki elektroniczne wyposażone są w wydajne baterie oraz pamięć ostatnich 2000 zdarzeń (z datą i godziną). blueSmart jest kompatybilny z systemami kontroli czasu pracy, systemami alarmowymi, zarządzania energią w budynku itp. Jeden system może składać się nawet z 195.000 wkładek lub kluczy.

Zobacz również