Liczby Dlaczego Drutex?

01
Produkcja od A do Z
DRUTEX produkuje okna od A do Z. Posiada własny dział badań i rozwoju, biuro konstrukcyjne oraz laboratorium badawcze. Potencjał produkcyjny sprawia, że Drutex jest wiodącym producentem w Europie.
02
Eksport ponad 80%
DRUTEX posiada sieć składającą się z ponad 4.500 partnerów handlowych na całym świecie. Nasze produkty wysyłamy m.in. do: Europy, USA, Meksyku, Australii, Wietnamu, Bagdadu, Kabulu, a nawet Zanzibaru.
7.000
okien dziennie
* dzienny potencjał produkcyjny firmy
400
pojazdów
7 dniowe terminy realizacji
3300
pracowników
zatrudnionych w spółce Drutex S.A.
4.500
punktów dealerskich
w Polsce i za granicą

Misja Firmy

Zachwycić Klientów innowacyjnymi produktami wysokiej jakości. Tworzyć okna, które odzwierciedlają wyjątkowe wzornictwo, wieloletnie doświadczenie i tradycję, wysoki poziom zaawansowania technologicznego oraz nowoczesność. Misja naszej firmy to zobowiązanie wobec Klientów. Ich zadowolenie jest dla nas priorytetem od zawsze.

ECS Automatizace výroby

DRUTEX je také jednou z nemnoha firem, která vytvořila a implementovala do výroby profesionálního robota na zpracování oken, dveří a příslušenství. Vytvoření plně automatizované výrobní linky založené na využití robota umožňuje zvýšit preciznost výroby oken a dveří, přispívá k opakovatelnosti výroby i ke zlepšení rychlosti a efektivitě konání, což posiluje základní aspekty konkurenční převahy firmy.

Díky mobilitě a malým rozměrům robota je možné jej využít také na jiných pracovištích v továrně. Software robota, který je od A do Z výsledkem prací vlastního oddělení B+R a autorským řešením Drutex, je zároveň vysoce intuitivní a umožňuje dále rozvíjet a uzpůsobovat funkce robota novým požadavkům.

ECS Produkcja szyb zespolonych

Jako pierwszy producent w Polsce wraz z wyprodukowaniem pierwszego okna rozpoczęliśmy równolegle produkcję własnych szyb zespolonych.

Drutex posiada hartownię szkła renomowanej firmy Glaston. To nowoczesna szlifierka szkła Benteler i piec do hartowania Glaston pozwalają na hartowanie szkła powłokowego o grubości od 3 do nawet 12 mm. Możemy pozwolić sobie na wykonywanie jeszcze bardziej wytrzymałych, lżejszych konstrukcji. Jesteśmy jedną z nielicznych na świecie firm, które mogą wykonywać takie zlecenia.

  • 20 lat doświadczenia
  • 6 linii produkcyjne szyb
  • Własna hartownia szkła
  • Nowoczesny piec do hartowania

ECS Nowoczesna lakiernia

Drutex uruchomił jedną z najnowocześniejszych na świecie lakierni. To najbardziej zaawansowana instalacja w Polsce i jedna z pierwszych tego typu na świecie.

Innowacyjna technologia wykorzystywana przez Drutex pozwala na lakierowanie nawet 100 km profili aluminiowych na dobę. Zastosowana technologia optymalizuje wykorzystywaną energię cieplną i elektryczną, a także zapewnia niemal 100-procentowe wykorzystanie farb. Ponadto, własna oczyszczalnia ścieków, a także minimalizacja zużycia wody gwarantują uzyskiwanie najwyższych standardów w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

7-dniowe terminy realizacji w Europie

Drutex oferuje dziś najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień wraz z dostawą,
tylko 7 dni w całej Europie*, co stanowi ewenement wśród światowych producentów stolarki.
*warunkiem jest złożenie zamówienia w określonym trybie

01. Zamówienie

Przyjęcie Twojego zamówienia przez dział handlowy.

02. Przygotowanie

Dział technologiczny przygotowuje Twoje zamówienie do produkcji, a w międzyczasie dział ekstruzji produkuje profile pod realizację Twojego zamówienia.

03. Produkcja

Produkcja profilu – cięcie profilu na odpowiedni wymiar – zbrojenie okna - zgrzanie profilu – okuwanie skrzydła i ramy - produkcja szyby zespolonej – wstawienie pakietu szybowego.

04. Dostawa

Twoje produkty docierają do Ciebie w całej Europie w ciągu maksymalnie 7 dni* od momentu zamówienia (*warunkiem jest złożenie zamówienia w określonym trybie)