08 / 07 / 2019

Drutex podporuje fotbalový turnaj Jakuba Błaszczykowského

Drutex se již poněkolikáté stal partnerem turnaje LETNI KUBA CUP. Jedná se o každoroční akci dětských fotbalových družstev, kterou organizuje nadace „Ludzki Gest“ („Lidské gesto“) Jakuba Błaszczykowského. Jejím cílem je podpora amatérských fotbalových družstev. LETNI KUBA CUP 2019 proběhl již popáté ve dnech 1. – 2. července v Opolí. Na stupně vítězů tentokrát vystoupal tým z Varšavy, který na turnaji získal první místo.

„Již mnohokrát jsme podporovali tuto a další iniciativy, které pořádá Nadace Kuby Błaszczykowského. Hodnoty, které se Kuba snaží prostřednictvím zdravého soupeření a společné zábavy dětem předávat, jsou nám velmi blízké. Jsme přesvědčeni, že jde o skvěle využité prostředky, které dětem umožňují fantastickým způsobem trávit čas a zároveň rozvíjet jejich zájmy,“ říká Adam Leik, marketingový ředitel společnosti Drutex. „Na letošním ročníku turnaje jsme nemohli chybět,“ dodal.

Turnaj LETNI KUBA CUP se koná od roku 2015. Účastní se jej amatérské fotbalové týmy složené z chlapců a děvčat ze základních škol. Letošního ročníku, během kterého se hrála Liga mistrů, se zúčastnilo bezmála 250 dětí z celkem 32 družstev. Na fotbalovém hřišti své schopnosti předvedli mladí hráči narození v letech 2006–2008, kteří se kvalifikovali do základních skupin podle pořadí, ve kterém se přihlásili. Týmy, které byly složeny ze sedmi hráčů, nastřílely celkem 876 gólů. Na účastníky čekala řada atrakcí a skvělá zábava. Letošní Letni Kuba Cup vyhrálo fotbalové družstvo z Varšavy.

„Děkujeme všem hráčům za účast a vítězům ze srdce blahopřejeme k dosaženým výsledkům,“ řekl Adam Leik.

Drutex byl hlavním sponzorem akce. Čestný patronát nad ní převzaly Městský úřad v Opolí, Jakub Błaszczykowski, Jerzy Brzęczek a kaplan opolských sportovců o. Jerzy Kostorz.

Podívejte se také

DRUTEX směr Norimberk
DRUTEX letos ve dnech 19. - 22. března opět zavítá do Německa.
Více
Krevní autobus opět v DRUTEX
DRUTEX opět umožňuje zaměstnancům darovat krev na místě, v mobilním bodu, tzv. krevním autobusu.